خانه شکار روش های استتار در طبیعت

روش های استتار در طبیعت

يكي از تواناييهاي يك شكارچي موفق مخصوصاً در آن هنگام كه هدف شما مشاهده حيوانات در شرايط طبيعي زندگي شان توانايي استتار يا پوشاندن خود است. اين استتار به معناي همسان بودن شكل ظاهري شما با طبيعت نيوده و كليه تكنيكهاي مربوط به راه رفتن عدم ايجاد صدا بو و... را نيز شامل مي شود .

 

توجه داشته باشيد كه برخي از اشياء غالبي خاص و مختص انسان دارند براي مثال كلاه يا پوتينهاي مشكي شما را از آن محيطي كه در اختيار داريد متمايز مي كند و از آنجا كه ظاهر انسان گونه در محيط طبيعي غريب و جديد است موجب فرار حيوانات از شما مي شود .از اين رو سعي كنيد با تركيب گياهان موجود در محيط بالباس ،كلاه و شكل ظاهري بدنتان بيشتر به محيط اطراف شبيه شويد .از تجهيزات و وسايل براق اجتناب كرده و از لوازم آرايشي كه به پوستتان جلا مي دهند بپرهيزيد.

 

 

استتار ظاهري: استتار شكل محيطي بدن و تجهيزات از اهميت زيادي برخوردار است بدين منظور سعي كنيد تا حد امكان از مواد طبيعي موجود چون برگ شاخه درختان علف و خاشاك و در مرحله بعد از لوازم استتار موجود در فروشگاهها مانند انواع تورهاي بزرگ و كوچك استتار استفاده كنيد.

 

 

استتار درخشندگي: چرب شدن پوست بدن موجب درخشندگي آن مي شود .تجهيزاتي كه رنگ آنها زدوده شده اشياء رنگ شده صيقلي ،شيشه و آئينه ،لنز دوربينهاي دوچشمي و عكاسي و ... پس هنگامي كه از آنها استفاده نمي كنيد حتماٌ سطح آنها را بپوشانيد يا به نحو مناسب رنگ آميزي كنيد   اگر پوستتان هم چرب شده آنرا بشوييد و مجدداً صورت را استتار كنيد .اگر مجبور به استفاده از عينك طبي هستيد سطح خارجي لنز را با لايه اي از خاك بپوشانيد.

 

 

استتار سايه : وقتي خود ار پنهان مي كنيد سعي كنيد در عميق ترين بخش سايه ها كه تاريك تر است قرار گيريد زيرا حاشيه سايه معمولاٌ روشن تر از وسط آن است ،از آنجا كه انبوه پوشش گياهي چشم را خسته مي كند سعي كنيد تا حد امكان بين شما و جانور از گياهان انبوه پوشيده شده و امكان ديده شدن شما به حداقل مي رسد.

 

اسستار صدا :حيوانات داراي قوه شنوايي بسيار قوي بوده و صداهاي بسيار آرام را نيز مي شنود از اين رو سعي كنيد به آرامي حركت كرده و تاجايي كه امكان دارد با اشاره به يكديگر ارتباط برقرار كنيد .در مواقع لزوم از صداهاي پس زمينه مانند صداي باران باد و ... براي حرف زدن و ايجاد صدا استفاده كنيد.

 

 

استتار بو: استتار بوهای مختص انسان از اهميت بالايي برخوردار است .اولين قدن نيز شستشوي بدن و لباس بدون استفاده از شوينده ها ي معطر است .اين روش بوي صابون و بدن را دور مي كند .از مصرف مواد غذايي بودار و همچون سير توتون سيگار شيريني شكلات و آدامس خوددار ي كنيد .

از گياهان معطر موجود در محيط به منظور شستشوي بدن و لباستان و يا تغيير بوي دهان استفاده كنيد .شما مي توانيد با قرار دادن خود و لباسهايتان در معرض دود بوي خود را استتاركنيد حيوانات از بوي تازه دود مي هراسند اما بوي دود كهنه بوي آشنايي در طبيعت است كه حيوانات به آن عادت دارند .توجه به جهت وزش باد نيز از اهميت زيادي برخوردار است جهت حركت شما بايد به گونه اي باشد كه باد بوي شما را به سوي حيوان نبرد.

 

 

پربیننده ترین عناوین

تالارهای گفتگو