خانه طيبیعت کشورها آنتیگوا و باربودا

آنتیگوا و باربودا

جزایر آنتیگوا و باربودا (Antigua & Barbuda) جزایری در شرق دریای کارائیب، شرق جزایر سینت کیتس و نویس و شمال جزیرهٔ مونتسرات، هستند

 

که دولت مستقل داشته و پایتخت آنها سینت جونز است.تاریخ:آنتیگوا و باربودا از سال ۱۶۶۷، مستعمره بریتانیا شد، این کشور در ۱ نوامبر ۱۹۸۱ از بریتانیا اعلام استقلال کردسیاست:لستر بیرد از حزب کارگر آنتیگوا در سال ۱۹۹۴ نخست وزیر آنتیگوا و باربودا شد.در سال ۱۹۹۳ سر جیمز کارلایل از جانب ملکهٔ انگلستان به فرمانداری کل آنیگوا و باربودا منصوب شد.در سال۲۰۰۴ بالدوین اسپنسر نخست وزیر آنتیگوا و باربودا شد.جغرافیا:پایتخت این کشور شهر سینت جونز با ۳۱۰۰۰ نفر جمعیت می‌باشد.

 

مساحت آنتیگوا و باربود ۲۸۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۸۴٬۵۲۲ نفر می‌باشد.آنتیگوا و باربودا شهر مهمی ندارد.اقتصاد:واحد پول آنتیگوا و باربودا، دلار کرائیب شرقی با واحد جزء (سینت) نام دارد. توریسم از مهمترین صنایع آنتیوا و باربودا محسوب می‌شود. آنتیگوا و باربودا از اعضای کشورهای مشترک المنافع می‌باشد.مردم:۸۲ ٪ نژاد آنتیگوا و باربودا را سیاهپوستان، ۱۲ ٪ را سفیدپوست و ۳ ٪ را دورگه تشکیل می‌دهند، همچنین دین ۷۳ ٪ از مردم آنتیگوا و باربودا، پروتستان و ۱۰ ٪ کاتولیک است. زبان رسمی آنتیگوا و باربودا، انگلیسی است، در کنار انگلیسی زبان محلی کریول نیز کاربرد دارد.

 

 

 

 

پربیننده ترین عناوین

تالارهای گفتگو